Zerdeçalın Faydaları

Zerdeçalın Faydaları

Zerdeçalın faydaları insan vücudunda birçok farklı alanda geçerlidir. Zerdeçal farklı şekillerde tüketilirse faydaları da değişiklik göstermektedir. Özellikle Tayvan’da yapılan araştırmalara bakıldığında zerdeçal tüketiminin ne kadar faydalı olduğu net bir şekilde görülmüştür. Zayıflama ve vücudun sağlığını etkilemek dışında hafızayı da güçlendiren zerdeçal, araştırmaya tabii tutulmuş ve etkisi kanıtlanmıştır.

Zerdeçalın faydalarına bakıldığında en dikkat çekicisi zayıflama üzerindeki etkisidir. Zayıflamak için zerdeçalın doğru şekilde hazırlanması ve tüketilmesi gerekmektedir. Zayıflamak için hazırlanarak zerdeçal karışımı için gerekli malzemeler; 4 çorba kaşığı yoğurt, 1’er çay kaşığı zeytinyağı, toz tarçın, zencefil ve zerdeçal tozudur. Yoğurdu bir kâseye alarak içerisinde malzemeleri ilave edip iyice karıştırmalısınız. Karışımın tam anlamıyla birbirine nüfuz ettiğinden emin olmalısınız. Hazırlanan kürü günün üç öğünü yemek yemeden yaklaşık 2 saat öncesinde aç olarak tüketmelisiniz.

Zerdeçalın Sağlık için Faydalarını Görebilmek için Nasıl Tüketilmesi Gerekir?

Zerdeçal her gün yapılan yemeklerin içine 1’er tatlı kaşığı serpiştirerek kullanılabilir. İlk etapta fazla gelir diye düşünürseniz; ölçüyü yarıya indirebilirsiniz. Zerdeçal hemen her yemekle yakışan çok yönlü bir baharat olarak düşünülebilir ama herkesin damak tadı farklıdır. Bu nedenle ilk etapta biraz denemeli; beğenmezseniz farklı şekilde kullanmalısınız. Alternatif olarak sütün içine toz haldeki zerdeçal eklenebilir ya da aktardan zerdeçal çayı yapımına uygun bitkisi alınabilir. Yemeklere ekleyince hoşlanmazsanız sadece salatalara ilave edebilirsiniz. Zerdeçal tüketirken aynı zamanda zeytinyağı, karabiber ve kırmızıbiber tüketmek; zerdeçalın vücut tarafından emilimini kolaylaştırmaktadır.
Bu şekilde kullanıldığında zerdeçal, birçok sağlık sorununa iyi gelmekle beraber; hastalıkları önleyici etkiye de sahiptir. Özellikle akciğer, göğüs, böbrek kanserlerinin zerdeçal tüketen kişilerde daha az görüldüğü tespit edilmiştir. Ayrıca son zamanlarda sıkça görülen alzheimer hastalığını da engellediği düşünülmektedir.

Öne Çıkan Yayın

El örgüsü Kazak örnekleri

El örgüsü Kazak örnekleri El örgüsü Kazak örnekleri Modelleri  

Popüler Yayınlar

 
Güzel Sözler Örgü Modelleri Resimli Sözler Güzel Sözler Resimli Sözler