Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı

Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı

Geçmiş dönemlerde kadınların çeyizlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan; fakat zamanla terk edilen bir alışkanlık haline gelen dantel yatak örtüleri kullanımı, son zamanlarda yeniden yükselişe geçerek adeta altın çağını yaşamaya başlamıştır. Pek çok kadın yatak odasını güzelleştirmek için estetik açıdan birbirinden doyurucu dantel yatak örtülerine sahip olmak için yoğun bir çaba sarf etmektedir. Yapım aşaması oldukça zorlu olan söz konusu örtüler, bu açıdan dışarıdan alınmak istendiğinde, ciddi meblağlar istendiği görülecektir. Peki, evde kendi imkânlarımızla, oturduğumuz yerden dantel yatak örtüleri hazırlayamaz mıyız? Dantel yatak örtüsü yapılışı ile ilgili yazımızı okuduktan sonra kendi kendinize kolayca dantel yatak örtüsü hazırlayabileceğinizi göreceksiniz.
Yatak Örtülerinizi Kendiniz YapınDantel yatak örtüsü yapılışı konusunda atmanız gereken ilk adım örtünüzün hangi renkte olmasını istediğinizi belirleyerek ona göre ip ve tığ almak. 1000 gram ipinizi ve tığınızı temin ettikten sonra:
Yatak örtüsünün motifleri için 10 adet zincir çekip üzerine 8 adet basit birit yapacağız.
İkinci sıra dolgusunun yapımı esnasında 7 dolgu arasına 2 zincir çekecek; üçüncü sırada dolguların üzerine 4’lü dolgu yaparak bir kerede çekeceğiz.
Zincirlerin üzerine 2 adet basit birit yaparak; diğer sıralarda artırılan sık iğneleri beşinci sırada toplayıp 8 adet yaprağı tamamlayacağız.
Yaprakların arasına yapacağımız basit kafes zincir ve dolgularla son sıraya kadar geleceğiz.
Dantel yatak örtüsü yapılışı bağlamında son olarak köşelere yapılan zincirin üzeri sık iğnelerle işlenerek motifimizi tamamlayacak; üç kenarına yaptığımız kenar oyası ile yatak örtümüzün yapımını bitireceğiz.

Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı 20162016 Dantel Yatak Örtüsü Yapılışıbasit Dantel Yatak Örtüsü Yapılışıçeyizlik Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı
Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı 2016Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı derya baykalDantel Yatak Örtüsü Yapılışı facebook
Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı resimliDantel Yatak Örtüsü Yapılışı tumblrDantel Yatak Örtüsü Yapılışı
değişik Dantel Yatak Örtüsü Yapılışıderya baykal Dantel Yatak Örtüsü Yapılışıen güzel Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı
en son Dantel Yatak Örtüsü Yapılışıfarklı Dantel Yatak Örtüsü Yapılışıgüzel Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı
harika Dantel Yatak Örtüsü Yapılışıkolay Dantel Yatak Örtüsü Yapılışıson çıkan Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı

Öne Çıkan Yayın

El örgüsü Kazak örnekleri

El örgüsü Kazak örnekleri El örgüsü Kazak örnekleri Modelleri  

Popüler Yayınlar

 
Güzel Sözler Örgü Modelleri Resimli Sözler Güzel Sözler Resimli Sözler